субота, 17 травня 2014 р.

18 травня
День пам’яті померлих від СНІДу
За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.
Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.
Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.
У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.
В 2014 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 18 травня.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на Землі проживає більше 42 мільйонів осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту людини. Щодня до цієї страхітливої ??цифри додається ще 14 тисяч осіб. 
І кожну секунду на планеті вмирає від СНІДу одна людина. Навіть уявити страшно. 
Більшість ВІЛ-інфікованих - молоді люди у віці до 30 років. 
За останні двадцять п'ять років від СНІДу померло близько 25 мільйонів чоловік, з них понад півтора мільйона - діти. 
А ще СНІД перетворює дітей у сиріт, які втрачають одного або обох батьків, які стали жертвами СНІДу. 
Найбільше хворих на СНІД у Африці, приблизно 2/3 всіх хворих. Вчені кажуть, що там інфікований кожен третій дорослий чоловік. На чорному континенті є країни, де СНІДом заражено 99% всього населення. 
Перші згадки про СНІД з'явилися в 80-х роках минулого століття . З 1982 року стали ставити діагноз "СНІД". 
На весь голос про нього заговорили в 1983 році. І незабаром його назвали чумою XX століття і оголосили пандемією. 
Але на міжнародній конференції в Парижі в 1986 році було прийнято рішення називати виявлений мікроорганізм вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ , а саме захворювання -СНІД (синдром набутого імунодефіциту) 
СНІД впевнено крокує по планеті, завойовуючи все нові країни. Не уникла цієї долі і Росія. В даний час у нашій країні вже близько 500 тисяч заразилися ВІЛ-інфекцією. І щодня в нашій країні продовжують реєструвати більше 100 нових випадків ВІЛ-інфекції. 
Епідемія вже забрала життя майже 20 тисяч росіян. 
Було багато суперечок з приводу походження збудника ВІЛ. Одна версія виглядала загадковіше і фантастичне інший. 
Але в даний час велика частина вчених схиляється до думки, що він прийшов до нас з Африки, від зелених мавп, з однією з яких якийсь абориген мав сексуальний контакт. 
Американські вчені провели ряд досліджень, у тому числі зібравши і більше 100-зразків посліду, і визначили район, в якому саме проживають примати, наслали на людство цю хворобу - береги річки Санага в Камеруні. Абсолютна більшість ВІЛ -інфікованих - молоді люди у віці до 30 років. 

Багатьох хвилює, як можна заразитися СНІДом.
Вірус передається від однієї людини до іншої при незахищених статевих контактах, особливо часто при гомосексуальних. Від хворої матері до дитини під час пологів і при годуванні зараженим молоком. 
СНІДом можна заразитися через халатність медиків при переливанні крові неінфікованій людині від зараженого донора. 
При використанні лікарем нечистих інструментів. 
Але основним шляхом передачі інфекції залишається внутрішньовенне вживання наркотиків, коли кілька наркоманів користуються одним і тим же шприцом. 
І, на жаль, швидкими темпами зростає число ВІЛ-інфікованих жінок. Вони вже складають понад 48% від усіх захворілих. Учені б'ють на сполох, заявляючи, що при подібній тенденції незабаром кількість хворих жінок буде перевищувати число інфікованих чоловіків 
Багато медики говорять про тому, що населення Росії дуже мало знає про профілактику і шляхи передачі ВІЛ-інфекції. 
Під час опитування громадян більше половини опитаних відповіли, що вважають, що вірус передається через оцет комара і спільну трапезу. 
Не так давно заражені ВІЛ ставали ізгоями, від них шарахалися, як колись від прокажених, їх зневажали, підозрюючи, що кожен носій ВІЛ - наркоман або аморальна особистість. 
На жаль, багато хто з нас залишили під уламками звалився Союзу та вміння співчувати, прощати, жаліти, поспішати на допомогу. У багатьох душах поселився страх, невпевненість в захищеності. 
Однак якщо повернутися знову до ВІЛ, то за всю його історію не виявлено жодного випадку зараження через посуд, ванну, басейн, загальний санвузол, предмети побуту, при контактах в навчальних закладах або на роботі. 
Жоден медичний працівник не заразився при наданні допомоги хворим на СНІД. 
Небезпечні тільки кров, сперма і піхвова рідина. 
На жаль , СНІД, як і раніше не піддається лікуванню. 
Усі наявні препарати тільки сповільнюють перебіг хвороби і подовжують життя пацієнтів на кілька років. 

Тому кожному з нас потрібно подбати про себе самостійно, не вступати в інтимні стосунки з малознайомими людьми, не міняти партнерів як рукавички і, природно, не ставати наркоманом. 
І ще не черствіти душею, незважаючи на те, що всім нам живеться нелегко, не потрібно забувати про співчуття тим, кому ще важче. 
Будь-яка добра справа рано чи пізно винагороджується життям, може бути хоча б тим, що доля збереже нам здоров'я.

Використані джерела:
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Загальна кількість переглядів