пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

21 вересня -
День працівників лісу
Ліс - ось справжій, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.
Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. За даними проекту DilovaMova.com, усвідомлення цього прийшло ще з часів Радянського Союзу, коли в запалі грандіозних радянських будівництв, не без допомоги наукових фахівців, з’явилося розуміння того, що як би не була «широка країна наша рідна», вона далеко не безмежна і лісові ресурси, подаровані природою, так само мають свої межі, а масова вирубка свої, далекі від позитиву наслідки. Так 18-го вересня 1977-го року в СРСР вперше було прийнято окреме «Лісове законодавство», в якому була зроблена спроба не тільки впорядкувати вирубку лісу, а й закласти прямі механізми його раціонального використання та відновлення. 

  Усі ліси на території України становлять її лісовий фонд. До лісового фонду належать також земельні ділянки, не вкриті лісовою рослинністю, але надані для потреб лісового господарства.
Загальна площа лісів в Україні — понад 10 млн. га, що становить 17,2 % її території.  Найбільша лісистість — в Українських Карпатах (32 %). Лісистість в природних зонах рівнинної частини закономірно зменшується з півночі на південь. У лісах переважають молоді й середньовікові дерева таких порід, яксоснаялинабукдуб. Вони охоплюють близько 90 % лісовкритої площі. Загальний запас деревостанів на початок 2012 склав 1 млрд. 512 млн метрів кубічних. Близько половини лісів України є штучно створеними і потребують посиленого догляду.
Господарське значення
  Ліси мають значне господарське значення для людини. Економічне значення лісу полягає в тому, що ліс є джерелом деревини, що широко використовується в промисловості, з неї виготовляються будівельні матеріали, меблі, папір, ліку­вальні препарати. За деякими оцінками, з деревини виготов­ляється близько 20 тис. найменувань промислових виробів і товарів народного вжитку. Ліси також мають важливе значення для галузі туризму та оздоровлення людей. Лісові насадження, що супроводжують великі промислові зони, сприяють очищенню повітря та затриманню промислових викидів.
Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісництва. 
У професійне свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс. Зі святом!


Члени клубу "Еколог" провели бесіду для учнів
 з  презентацією   на тему   «Ліси – легені  міст та сіл» та розповіли про професію працівників лісу.
Використані джерела:
http://uk.wikipedia.org/wiki/
http://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=216

Загальна кількість переглядів