субота, 16 березня 2013 р.


20 березня, об 05:14 за Гринвічем (07:14 за Києвом) наша планета проходить через момент сонячного рівнодення. Починається весна за астрономічним, природним календарем і новий Сонячний рік. 

    Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення. 
     У цей день для всіх місць Землі (окрім районів земних полюсів) день майже рівний ночі. З цього дня починається повне пожвавлення Землі, відродження природи, пробудження всього живого і початку нового життя. . Для цього дня існувала і безліч народних прикмет.      Наприклад, якщо цього дня буде ясна погода, це до теплого літа. 
     Настання весни наші пращури вважали святом, з великим нетерпінням очікували її приходу (як і ми зараз!) і однаково урочисто відзначали його в різних частинах Європи та Азії. 
     Широко поширені веснянки-гаївки, що співали дівчата і водили хороводи у гаях, на галявинах біля води, символізували прихід весни, яка перемагала стару зиму: 
                       
Ой, весна, ой красна, 
                       Що ти нам принесла?
                       Де зимувала, кого зігрівала?
                       А ми за тобою насумувались,

  А ми тебе, весно, навиглядались.                     
  Давайте ж порадіємо приходу весни і   посміхнемося   с о н е ч к у!


 Запрошуємо колегіантів  5 - 9 класів взяти участь у конкурсі фотографій    "Весна прийшла до Запоріжжя"
              (квітень)

весняне рівнодення  (http://www.ridnavira. org/index.php/svyata-ukrajintsiv/95 velikden-svyata-ukrajintsiv/415-vesnyane-rivnodennya-velikden)

весняне рівнодення (http://kabfiz.blogspot.com/2011/03/blog-post_19.hml)

Загальна кількість переглядів