неділя, 20 липня 2014 р.

28пн липня - Всесвітній день боротьби
                                         
                                      з гепатитом

   Згідно даних Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, станом на 2014-й рік, в світі налічувалося близько 2 мільярдів чоловік, які були інфіковані вірусним гепатитом групи «В», 150 млн. гепатитом групи «С», 1,4 млн. гепатитом групи «А», 20 млн. гепатитом групи «Е». 


Цифри жахливі, не меньш жахлива і хвороба, яка спричиняється вірусним гепатитом - хвороба печінки. Хвороба цілком може перейти в гостру форму і стати причиною недієздатності цього важливого органу в нашому тілі, що в свою чергу різко скорочує наші шанси на подальше життя. Ця вірусна інфекція передається: при контакті з кров’ю інфікованої людини (гепатит групи «C»); не тільки через кров, а й інші рідини організму інфікованої людини (гепатит групи «B»); вірус гепатиту групи «A» може передаватися при вживанні забруднених продуктів харчування, зараженої води або при звичайному прямому контакті з інфікованою людиною.
Єдина і виправдана підстава, щоб дні, подібні Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, були присутні в міжнародному календарі - це підвищення інформованості широкої громадськості про дане захворювання, шляхи його поширення, методи діагностики, стратегії доступного лікування і можливої профілактики. Цей інформаційний та пам’ятний День, за даними проекту DilovaMova.com, було вирішено встановити на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я ще в 2010-му році. З тих пір він відзначається щорічно 28-го липня.
Гепати́т С — це інфекційне захворювання, що спричиняється вірусом гепатиту С (HCV) і вражає в основному печінку людей.Гепатит C часто не проявляє симптомів, але хронічна інфекція може викликати фіброз печінки, а за кілька років — цироз. При прогресуванні цирозу виникає печінкова недостатність, може розвиватися цироз-раки печінки. Через розширення вен стравоходу та шлунку може виникнути смертельна кровотеча.
Люди заражаються гепатитом C від прямого попадання вірусу з крові у кров.
Механізми передачі: 

Внутрішньовенне введення наркотиків

Статеві зв'язки

Татуювання та пірсинг

Контакт із кров'ю

Передача від матері до дитини

Лікування
Близько 40-80% цих випадків виліковуються. У рідкісних випадках особи позбавляються від інфекції без лікування. Хворим на хронічний гепатит С слід утриматись від споживання алкоголю та ліків, токсичних для печінки, а також їм слід пройти вакцинацію від гепатиту A та гепатиту B. Хворим на цироз слід зробити комплекс досліджень для виявлення можливого раку печінки.
Дбайте про своє здоров'я!

Загальна кількість переглядів