четвер, 23 травня 2013 р.


   31 травня -
 Всесвітній день без тютюну.

     31 травня по пропозицією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) проводиться Всесвітній день без тютюну. Вперше день боротьби з курінням був проведений в 1988 році.
Медичні працівники всього світу закликають до активної боротьби з тютюнопалінням, яке вже стало повномасштабної епідемією, яка охопила всю земну кулю.
Цією смертельно небезпечною для здоров'я і життя звичкою особливо схильні діти і підлітки.
Багато хто не розуміють і недооцінюють всі наслідки куріння. Так що Всесвітній день без тютюну-  це ще спроба відкрити очі всім на шкоду тютюнового диму і врятувати багато життів.
Адже за статистикою від наслідків паління щороку вмирає більше людей, ніж від усіх катастроф і автокатастроф.
       Історія тютюну багатьом молодим людям здається схожою на красиву казку.
Відомо, що тютюн – рослина родини пасльонових, у дикому вигляді виростало Америці та Австралії, де аборигени використовували його спочатку під час релігійних ритуалів. Жерці, отримавши порцію нікотину, впадали у транс і спілкувалися з духами. Так тривало не одну тисячу років.Північноамериканські індійці використовували тютюн в малих дозах для придушення голоду, спраги, як болезаспокійливий засіб.  
       У Європу тютюн потрапив разом з повернулася з мандрів експедицією Колумба.
Викуривши запропоновану індіанцями «люльку миру», багато пристрастилися до тютюну.
А монах Роман Пане, який був членом другої експедиції Колумба, привіз з Америки до Іспанії тютюнове насіння і став вирощувати тютюн як декоративна рослина.
Але вже в 1496 році в Іспанії з'являються перші тютюнові плантації, в 1559 році в Португалії, в 1560 у Франції, а в кінці XVI – початку XVII століть тютюн окупував практично всі материки.
А  може це було помстою індіанських духів за все те зло, що білі люди заподіяли аборигенам?
Одурманені тютюном європейці стали приписувати йому лікувальні властивості, зводячи в ранг панацеї.
       Так, коли французький посол у Португалії Жане Ніко підніс у подарунок королеві Катерині Медичі листя та насіння тютюну як засіб від головного болю та інших хвороб, королева увірувала в чудове «ліки» і назвала його на честь дарувальника – нікотином. З тих пір родове наукове ім'я тютюну – Nicotiania.
    Треба сказати, що у світовій історії було чимало правителів, який боролися з курінням, виносячи суворі покарання за вживання тютюну, аж до смертної кари. Проте тютюн знаходив все нових і нових прихильників. У чому йому чимало допомагали такі лиха, як світові війни.
Уже під час Першої Світової війни тютюн був введений в щоденний раціон солдатів, нібито для зняття напруги і стресів. А в Другу Світову війну Рузвельт взагалі оголосив тютюн стратегічним товаром військового часу.
     Тютюнова промисловість процвітала. Військові та післявоєнні фільми (як у Радянському Союзі, так і на Заході) зробили сигарету, цигарку символом безстрашності, перемоги і впевненості в собі кіногероїв, які стали ідолами для багатьох глядачів тієї пори і не тільки.
Хоча вже в 50-х роках минулого століття медики заговорили про шкоду тютюну.
У 1960 році в Союзі на пачках вперше з'явилися попередження про шкоду куріння.  
      Учені всього світу одностайні в думці, що в XXI столітті причиною смерті 1 мільярда чоловік стане куріння! Вже зараз у світі кожні 6 секунд від сигарети помирає одна людина! А курців на планеті понад 1,2 мільярда людей!
   Увага!  Палаюча сигарета виділяє понад 4 тисяч хімічних сполук, з них понад 40 канцерогенних речовин. І не рятує ні так звана легкість сигарети, ні фільтри.
Нікотин блокує надходження кисню в клітини організму, він визнаний речовиною більш отруйною, ніж ціанід. Щоб померти, багатьом достатньо без перерви викурити 20-25 сигарет.
   Сигарети вважаються головною причиною виникнення серцево-судинних захворювань, онкології. У першу чергу страждає дихальна система, легені, потім – судини, серце, мозок, шлунок. Причиною 90% загибелі від ішемії, інфарктів, інсультів, онкології, виразки є саме паління. Палії поступово втрачають працездатність, у них слабшає пам'ять, розсіюється увага, виникає запаморочення, серцебиття, блювота.  
    Куріння неминуче робить жовтими зуби, дихання відразливим, особа покриває мережею ранніх зморшок, під очима малює синці. Жінка-курець рано старіє, і ніякі косметичні хитрощі з часом не допомагають приховати погану шкіру і хрипкий голос. І ще дівчатам варто подумати про майбутніх дітей. А так само про членів сім'ї, адже перетворюючи їх у пасивних курців, людина, що затягується сигаретою, відбирає у них роки життя і здоров'я.
     Пасивне куріння за твердженням медиків може бути навіть небезпечніше, ніж звичайне, особливо для дітей.
     Всім, хто хоче кинути курити, фахівці радять, їсти більше риби, овочів, фруктів, приймати вітамін С.
  Пропонуємо детальніше познайомитись:

Загальна кількість переглядів