середа, 19 лютого 2014 р.


    Міжнародний      природничий 
    інтерактивний  конкурс 
   “КОЛОСОК - весняний - 2014”  
  відбудеться  11 квітня.


До участі в конкурсі

запрошуються

 учні  1 - 11 класів

     колегіуму "Елінт".                              Додаткову інформацію

  сайті   kolosok.lviv.ua 

19 лютого - Міжнародний день захисту морських ссавців (День китів)
     Цей день вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Святкується цей день з 1986 року, коли після 200 років безжального винищення китів Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел.
    Вона діє і донині й означає, що по всьому світі полювання на великих китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонена. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції з захисту китів та інших морських ссавців. Часто екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує небезпека зникнення.
   В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних водах. Раніше в Чорному морі жив тюлень-чернець, та востаннє його бачили 15 років тому. У Чорному й Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки й азовки. Вага найбільших - афалін - досягає 300 кг, а "маленькі" азовки не бувають більше 100 кг. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також до Міжнародного Червоного списку.

Афаліна звичайна біля мису КанавералАфаліни
Білобочки 
                           Азовки

Можна взнати більше!
http://yunilibr.rv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=53&Itemid=107
http://calendate.com.ua/holiday/240
http://www.liskaterinka.narod.ru/moresavci.html

Загальна кількість переглядів