пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

26 жовтня, 
неділя
Перехід на зимовий час
Два рази на рік стрілки годинника переводяться на годину в більш ніж 100 країнах світу. В останню неділю березня - на годину вперед, в останню неділю жовтня - на годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. 
В 2014 році Перехід на зимовий час припадає на 26 жовтня. B цю ніч  о 4 годині стрілки годинника переводять нa годину назад. 
Таким чином, темніти і світати буде на годину раніше. Це означає, що, з одного боку, ми будемо лягати спати раніше, а з іншого - спати на годину довше.
      Чому люди бавляться у цю гру з переведенням стрілок годинника вперед-назад? Яка в цьому потреба? Виявляється, таким чином влітку продовжується світловий день, що зсувається на годину і в квартирах пізніше вмикається світло. Виходить, що 7 місяців у році ми економимо годину освітлення будинку. У світовій статистиці вважається, що кожна з країн, де існує перехід на літній час, економить близько 2% річного споживання електроенергії.
     Перехід на зимовий час потрібно для економії електроенергії в загальнодержавному масштабі. Але у цього процесу є і інша сторона: доводиться скидати весь свій графік на годину вперед. 
Добре це чи погано?
 •     Більшість людей вважають, що перехід на зимовий час вибиває їх з колії. За словами кардіологів, до нового розпорядку звикаєш протягом двох тижнів.
 •     В цілому ж, "переведення стрілок" відповідає життєвим ритмів людини. До світанку в організмі синтезується гормон мелатонін - відпові дальний за відновлення всіх органів. Якщо спати в освітленому приміщенні, рівень мелатоніну буде мінімальним. Якщо прокидатися затемна - організм виявляється не готовий до пробудження. Це ризик для серця, судин голови та обмінних процесів.
 •     Світло і темрява безпосередньо впливають на гіпофіз, який виділяє мелатонін, - наголошує в своїй роботі голова Департаменту гомеопатії Університету природної медицини в Північній Дакоті, доктор Бред Ліхтенштейн.
 •      На думку вченого, особливо важливо підлаштовуватися під біоритми взимку: брак сонячного світла провокує збої в нервовій системі, гормональному фоні, але сприяє синтезу мелатоніну. Фактично, людський організм взимку впадає в "сплячку": зниження продуктивності, млявість, хандра, проблеми з шкірою.
 •      Після переведення годинників, людина постає в досвітніх сутінках, коли мелатонін вже не виробляється. Біоритми не порушуються, а приходять до гармонії. Збільшується творчий і робочий потенціал.Начальники та вчителі стануть веселіше.
 •      Корисніше всього переходити на зимовий час тим, чия діяльність вимагає зосередженості і спокою. Вставати раніше сонця дуже небезпечно: стрес від пробудження "не вчасно" призводить до викиду адреналіну. Спочатку це гарячкове збудження і діловитість. Потім - занепад сил, порушення концентрації уваги.
 •      Якщо людина працює, наприклад, на конвеєрі, проводить лабораторні випробування або просто водить автобус, то гормональні перепади в крові можуть стати причиною помилок і навіть аварій.
 •      Не менш важливо прокидатися в спокої співробітникам, які працюють з людьми: вчителям, лікарям, керівникам усіх рангів. Ранковий сплеск адреналіну здатний викликати непотрібну агресію, спровокувати конфліктні ситуації та привести до необдуманих рішень.
На що витратити додаткову годинку?
 • Переведення годинників можна "ігнорувати" - і лягати відпочивати в той же час, що і раніше. Зате ви будете прокидатися заздалегідь. Справжня знахідка для тих, хто постійно спізнюється на роботу!
 • А ще "зайвий" час можна використати з користю для душі і тіла.
 • Помедитувати. Багато вчителів йоги радять починати день з медитації. Налаштуватися на результат, "відчути в грудях посмішку". Допомагає позитивно ставитися навіть до невдач і у всьому бачити свій прихований зміст, робити правильні висновки.
 • Зробити зарядку. За словами тренера з фітнесу Вадима Акімкіна, ранок - чудовий час для фізнагрузок. Ввечері корисніше швидка ходьба.
 • Вечірні навантаження в спортзалі категорично протипоказані тим, у кого проблеми з густотою крові. Вранці варто займатися, щоб "запустити мотор" організму, посилити кровообіг.
 • Пробігтися. Академік Микола Амосов вважав прогулянки підтюпцем  дуже корисні для серця. Великий кардіолог до глибокої старості щодня робив 1000 вправ та пробігав близько двох кілометрів.
    Отже, нагадуємо, що                       26 жовтня                   (о   04:00 ранку)   годинники переводять      на одну годину назад.
Солодких
                передсвітанкових 

снів!
Використані джерела:
https://ukr.media/medicine/214128/
http://charivne.info/news/Koli-perevodyat-hodinnik-na-zimoviy-chas---2014
http://www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/vremya/1818-perekhid-na-zimovij-chas.html

Загальна кількість переглядів