неділя, 7 грудня 2014 р. 10 грудня, середа
             День Нобеля 
День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
    Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля (в 1896 році в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.
Нобелівська премія з медицини та фізіології, 1900-ті

Мечников Ілля Ілліч

Ilja Iljitsch Metschnikow Nadar.jpg
    Сьогодні часто можна почути: «Треба зміцнювати імунітет», «Організм повинен сам побороти хворобу», «Все залежить від захисних сил організму». І кожна людина розуміє, що влада будь-якого захворювання — не абсолютна, що воно починає брати гору лише тоді, коли сам людський організм ослаб і десь «зламався». Саме це наприкінці ХІХ століття — тоді, коли про таке поняття, як імунітет, ще ніхто й не чув — збагнув Ілля Мечников. Він сформулював загальну теорію запалення як захисної реакції організму в боротьбі з інфекцією та заклав основи імунобіології. Усі розуміли, що існують якісь хвороботворні бактерії, але Мечников першим заявив, що запалення — це не лише свідчення атаки мікробів, а й захисна реакція організму. Він помітив це під час дослідів із личинкою морської зірки: коли вчений ввів у неї шип троянди, то рухливі клітини обліпили його, намагаючись знешкодити шкідливого «нападника». Мечников назвав такий процес фагоцитарною реакцією організму, а клітини, які борються з мікробами — фагоцитами. Фагоцитарна теорія Мечникова стала наріжним каменем в сучасній концепції імунітету людини. Проте тривалий час його теорія зазнавала нищівної критики.
«Мечников — засновник клітинної (фагоцитарної) теорії імунітету — вважав, що основну захисну функцію організму мають наші клітини — лейкоцити. Інший вчений — німецький імунолог Пауль Ерліх — був засновником гуморальної теорії імунітету і вважав, що основну захисну функцію в організмі здійснюють антитіла, які виробляються у відповідь на пошкодження організму. Сьогодні вже доведено, що в людини є і клітинний, і гуморальний імунітет. І не можна сказати, що важливіше, а що вторинне, — пояснює директор Національного музею історії медицини Вадим Шипулін. — Тож 1908 року Нобелівський комітет прийняв дуже мудре рішення — він присудив одну Нобелівську премію двом непримиренним противникам: Іллі Мечникову і Паулю Ерліху».
«Фагоцитарна теорія, створена понад чверть століття тому, протягом багатьох років активно заперечувалася з усіх боків, — сказав у нобелівській промові у Стокгольмі Ілля Мечников. — Тільки останнім часом вона була визнана багатьма вченими всіх країн. Тому можна сподіватися, що в майбутньому у медицині винайдуть ще не один засіб, щоб використовувати фагоцитоз в інтересах здоров'я».
Ще до присудження Нобелівської премії за відкриття імунітету в людини, англійський хірург Джозеф Лістер у промові, виголошеній на конгресі Британської медичної асоціації 1896 року, захоплено охарактеризував видатне значення наукових заслуг Мечникова: «Якщо в патології був коли-небудь романтичний розділ, то це — історія фагоцитозу». 
                     

Нобелівська премія  2014 рік
Малала Юсафзай

Флаг Пакистана Малала Юсуфза   «За борьбу против притеснений детей и 
молодёжи и за права детей на образование».

Тут можна взнати більше:
https://ru.wikipedia.org/wiki/https://ru.wikipedia.org/wiki/
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f53xIZgOQqY
Всеукраїнська гра «Геліантус – природознавство для дорослих»

Всеукраїнська гра 

«Геліантус – 2014» 


Шановні учні і батьки!

Нагадуємо Вам, що 
11 грудня 2014 року 
відбудеться 
Міжнародна природознавча
гра «Геліантус».


    До участі у грі запрошуються учні 5 - 11 класів.
Об’єктами гри будуть:  
фізиказірки й планети, 
хіміяречовини й матеріали, біологіярослини й тварини, географіяморя й океани  .
  Гра проводиться для всіх бажаючих, без попереднього відбору.
Гра проводиться за п’ятьма комплектами завдань, призначеними для учнів 5–6, 7–9, 10–11 класів відповідно. Комплект містить 30 завдань, розбитих на три рівні складності (по 1, 3 і 5 балів за правильну відповідь), на кожне завдання пропонується п`ять варіантів відповідей, серед яких є лише одна правильна. Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник – 70. Основним критерієм оцінювання результату є сумарна кількість балів, набрана одним учасником.
   Початок гри о 8.00 в кабінеті  №201 .


    Бажаємо
учасникам гри

гарних результатів!

Загальна кількість переглядів