понеділок, 6 жовтня 2014 р.


Міжнародний      природничий 
    інтерактивний  конкурс 
   “КОЛОСОК - осінній - 2014”   
 відбудеться  21 листопада .
A2_poster_osin`_2014_final_Page_1     
 До участі в конкурсі

        запрошуються

колегіанти  1-11 класів 


     колегіуму "Елінт".


     

9 жовтня, четвер
Всесвітній день зору
Для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору щорічно у другий четвер жовтня під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день зору.
У всьому світі порушення зору найбільш поширене серед чоловіків і жінок у віці 50 років і старше. Незважаючи на те, що більшість випадків порушення зору серед цієї вікової групи, такі як катаракта, можна легко лікувати, в деяких частинах світу все ще необхідно докладати зусилля для забезпечення рівного доступу чоловіків та жінок до офтальмологічних служб.
У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь всі партнери в області профілактики порушення зору і відновлення зору. Цей день є також основною інформаційно-пропагандистською подією для профілактики сліпоти та глобальної ініціативи з профілактики сліпоти.
Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом. 

       За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування. 

Про це розповідають члени клубу " Медичний" своїм однокласникам і радять: 
- Під час читання, писання або іншої роботи предмет треба розміщувати на відстані 30-35 см від очей. 
- Занадто яскраве освітлення сильно подразнює фоторецептори ока і шкодить зору. Погано виливає на зір і недостатнє освітлення. Світло має бути м’яким, не сліпити очі. 
- Під час писання, малювання джерело світла розташовують ліворуч. Важливо, щоб було верхнє освітлення.

- При тривалому зоровому напруженні (робота за комп’ютером, перегляд телевізора тощо) через кожні 45-60 хвилин необхідно робити 10-15-хвилинну перерву. 
- Слід берегти очі від травм, пилу, запалення. З пилом із брудних рук, рушника або іншого предмета в очі можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми, які спричиняють захворювання кон’юнктивіт. 
- Шкідливо впливає на зір людини також недостатність вітаміну А й особливо куріння.
Вони сподіваються , що після їхньої  розмови учні будуть дотримуватися правил гігієни , режиму дня , а отже , виростуть здоровими і сильними.
Використанні джерела: 

Загальна кількість переглядів