субота, 7 грудня 2013 р.

Бронхіальна астма11 грудня, середа
Всесвітній день хворого 
на бронхіальну астму
Всесвітній день хворого на бронхіальну астму має щорічний характер і проводиться 11 грудня. Бронхіальна астма - одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. 
За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням.
Нагадаємо, що вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися в 1998 році в більш ніж 35 країнах і був приурочений до Всесвітнього наради по бронхіальній астмі, що проходила в Іспанії, м. Барселона.
Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, основним його завданням є поліпшення обізнаності лікарів, пацієнтів та населення про це захворювання, привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з астмою, і підвищення якості медичної допомоги пацієнтам з астмою.
А́стма бронхіа́льна (грец. ασθμα — тяжке дихання, ядуха) — алергічне захворювання, що спричиняє задишку. Астматик — це людина, що є хворою на бронхіальну астму. Астма частіше всього з'являється у віці 2-3 років. На відміну від астми серцевої, бронхіальна астма є самостійним захворюванням, не зв'язаним з хворобами серцяАстма бронхіальна спостерігається переважно у молодому віці (до 30 років), іноді у людей, що працюють з деякими хімічними речовинами, в запиленому повітрі. А також у випадку ускладнень таких хвороб як запалення легень та бронхіт. Існує також астма "фізичних зусіль".

Прояв :                                                                                                             приступи бронхіальної астми виникають переважно вночі, тривалість їх — від одної до кількох годин. Приступ може викликати перевтома, нервові переживання.

Ознаки приступу:
       задуха, явища кисневого голодування організму, виділення склоподібної мокроти; в легенях вислуховуються свистячі хрипи, а також підвищене серцебиття, чхання, кашель, важке, голосне, переривисте дихання, синуватість шкіри (ціаноз) через нестачу кисню в крові, відчуття тривоги і безпорадності.

Лікування :

** Підшкірне впорскування адреналінуатропіну або астмолізину, гарячі ванни для рук та ніг, прийом всередину відповідних медикаментів тощо.
** При нападі астми зварити картоплю в лушпинні і дихати над нею, сховавшись ковдрою. Можна також зварити очищену картоплю. Під час такого лікування необхідно пити у великій кількості гарячий чай з ягід і листків брусниці (як свіже, так і сухе). Коли напад мине, лягти в ліжко і тепло накритися.  
** Натерти на ніч свинячим нутряним салом груди і спину і обгорнутися компресним папером, поверх якого обгорнутися старою пуховою або шерстяною хустиною.
** Ретельно розім'яти 1 столову ложку ягід калини і залити їх 1 склянкою теплої кип'яченої води, розмішавши в ній 1 столову ложку меду. Довести до кипіння, варити на малому вогні 20 хвилин, ретельно перемішати і процідити. Цю порцію спожити повністю протягом дня, приймаючи по 1 столовій ложці через кожних 1,5—2 години. Астматикам, схильним до гіпертонії, краще всього приймати сік зі свіжих ягід калини по 1 столовій ложці 8 раз на день.
** Змішати по 100 г подрібнених в кашку часнику і хрону, 150 г вершкового масла і 600 г меду, розігріти суміш на киплячій водяній бані, ретельно помішуючи вміст. Зберігати в темному прохолодному місці в щільно закритому посуді. Приймати по 1 столовій ложці за 1 годину до їди. Курс лікування — 2 місяці. При необхідності курс лікування повторювати через 1 місяць перерви до повного одужання.
** Узяти 3 головки подрібненого в кашку часнику і 5 подрібнених з шкіркою, але без кісточок лимонів, залити 1 л кип'яченої води кімнатної температури, настоювати в темному, прохолодному місці 5 днів, періодично струшуючи вміст, процідити, віджати. Пити по 1 столовій ложці 5 раз на день за 20 хвилин до їди. 

Загальна кількість переглядів