середа, 12 червня 2013 р.

14.06   -   

Всесвітній день донорів крові.
Щорічно 14 червня в Україні відзначається Всесвітній день донора крові. Всесвітня організація охорони здоров’я вибрала цей день в якості вияву вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров'я інших людей, здаючи свою кров. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.
Всесвітній день донора крові – досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я ООН в Женеві.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. А тому важливість Всесвітнього дня донора крові перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Метою цього щорічного заходу є залучення здорових людей до донорства крові.
У цей День звертається увага на необхідності регулярної здачі крові для запобігання її нестачі в лікарнях та клініках, особливо в країнах,  де кількість донорської крові вкрай обмежена. Потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який добровільно здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.         
  На державному рівні Міністерством охорони здоров’я впроваджується у діяльність регіональних закладів служби крові України сучасна система скринінгу донорської крові та її компонентів на маркери інфекцій, що передаються з кров’ю. Ця система включає автоматизовані лабораторні комплекси із застосуванням методів імунохемолюмінісцентного аналізу та ампліфікації нуклеїнових кислот. Також заплановані і реалізуються заходи з вірусної інактивації заготовлених компонентів  донорської крові. Разом із підвищенням рівня інфекційної  безпеки продуктів крові в Україні збільшаться обсяги заготівлі донорських тромбоцитів отриманих на апаратах автоматичного цитаферезу, що значно покращить стан забезпечення пацієнтів з онкологічними та гематологічними захворюваннями.
З нагоди цього Дня у всіх регіонах  України відбудуться урочистості з привітання великодушних людей – донорів  крові, що дарують здоров’я і життя іншим людям. Також будуть проводитись і виїзні Дні донора із прийому донорської крові.
                                                         Подвиг в ім'я життя
Додатковий матеріал:
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245302114&cat_id=244277216                                                                                                                                                              http://www.unian.ua/news/509375-sogodni-vsesvitniy-den-donora-krovi.html

Загальна кількість переглядів