пʼятниця, 16 травня 2014 р.

17 травня, субота
День пульмонолога
Так повелося, що своє професійне свято «День пульмонолога» лікарі-пульманологи відзначають 17 травня. 
Захворювання органів дихання є серйозною проблемою сучасної медицини через широке поширення, прогресуючий перебіг, скорочення якості та тривалості життя. Зокрема, у 1990 році ХОЗЛ було на 12-му місці серед провідних причин інвалідності, а до 2020 року очікується його переміщення у першу п’ятірку: після ІХС, депресій, травм внаслідок дорожньо-транспортних пригод і захворювань судин головного мозку. Це захворювання займає 4-5 місце у світі серед причин смерті в осіб старше 45 років і за прогнозами ВООЗ до 2020 року ХОЗЛ вийдуть на 3-е місце серед причин смертності та інвалідності дорослого населення розвинутих країн.
Пульмонологи - це лікарі-терапевти, які спеціалізуються в діагностиці та лікуванні захворювань дихальної системи нашого організму. Хороший пульмонолог завжди знає, що складнощі з легенями можуть бути надто тяжкими, тому завжди уважно проводить обстеження кожного пацієнта.
Пульмонологія займається вивченням, діагностикою та лікуванням захворювань легенів і дихальних шляхів. У деяких країнах вона називається «грудною медициною».


У цей світлий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів-пульмонологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного щастя і більше посмішок, тому що коли ви посміхаєтеся кому-небудь, людина обов’язково посміхнеться вам у відповідь! 
http://bukpravda.cv.ua/news/medytsyna/item/936-
http://www.bsmu.edu.ua/uk/news/leisure/727-17-travnya-%E2%80%93-den-pulmonologa

Загальна кількість переглядів