неділя, 31 березня 2013 р.

    1 квітня - Міжнародний день птахів!

  Міжнародна організація ЮНЕСКО оголосила це свято Всесвітнім, тож його проводять на всій земній кулі. Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року–1 квітня була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. Це природоохоронне свято вперше святкувалося в Москві 11-12 травня 1924 року юннатами Центральної біостанції під керівництвом орнітолога Н.І.Дергунова.
З кожним днем стає все більше птахів. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники та інші „пташині будиночки”. Незабаром почнеться весняна сівба. Граки будуть поважно походжати по свіжій ріллі , знищуючи лялечки комах-шкідників. З Африки прилетять чорногузи, які оглянуть свої старі гнізда.
Серед птахів, які гніздяться на території України, прудка очеретянка – невеличкий птах, який майже в два рази менший від горобця. Ця очеретянка внесена до "Червоної книги України" та Європейського списку птахів, яким загрожує зникнення.
Науковий прогрес не стоїть на місці, втручання людини у природні процеси, особливо болотних систем, призводить до порушення гідрологічного режиму, вкрай негативно впливає на стан гніздових угруповань прудкої очеретянки.
Людська діяльність завдає значної загрози птахам. Високі споруди, такі як лінії електропередачі, вітряки, освітлені вночі споруди, маяки, хмарочоси, великі пам'ятники і телевізійні вежі є причиною додаткової загрози для певних видів.
У нашій культурі пернаті вважаються символами миру, волі й сімейного благополуччя.Птахи завжди користувалися любов’ю слов’ян. Тому давайте свідомо сприяти розповсюдженню та збереженню і відновленню популяцій і місць існування різновидів птахів, що буде внеском у збереження біорізноманіття на Землі.(1) 
Птахи - частина природи, без яких її краса була б неповною! Охороняймо їх!
Ніколи не зробимо шкоди
Ми пташці у нашім краю.
Ми друзі і вірні, і щирі,
Бо ми бережем повсякчас
Пташок, що літають у вирій, 
І тих, що зимують у нас!

Запрошуємо учнів 8-х класів взяти участь
у конкурсі "Цікава орнітологія", який
 відбудеться 10 квітня в кабінеті  № 306.

Загальна кількість переглядів