понеділок, 2 грудня 2013 р.

1 грудня - Всесвітній день боротьби  зі СНІДом

    Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров'я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання і його профілактику.
      Уперше захворювання на СНІД (синдром набутого імунного дефіциту) було виявлено в 1980 році в Нью-Йорку і Каліфорнії серед гомосексуалістів і наркоманів, що використовують внутрішньовенне введення наркотиків. За декілька років поширення СНІДу набуло характеру всесвітньої епідемії, що охопила населення практично усіх країн. До 1996 року у світі налічувалися вже більш як 21 млн. інфікованих. Нині ця цифра зростає.
       Вже в 1988 році серйозно стурбованими урядами була організована зустріч міністрів охорони здоров'я найбільших країн світу. На ній уперше привселюдно пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ-інфікованих. Тоді також було вирішено оголосити 1 грудня Міжнародним днем боротьби зі СНІДом.
        За оцінками ЮНЕЙДС, 35,7 мільйона осіб у віці від 15 до 49 років інфіковані ВІЛ, з них 26 мільйонів - працюючі люди. Якщо в розрахунки включити дані за усіма категоріями осіб працездатного віку, у тому числі у віці до 64 років, а також за усіма, хто працює в неформальній економіці вдома і не вдома, то чисельність інфікованих ВІЛ людей досягне 36,5 мільйона.
     В Україні з метою профілактики і надання допомоги людям, що живуть з ВІЛ/СНІДом, у вересні 2003 був заснований Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД». Це перша і єдина в Україні благодійна організація, яка працює за рахунок приватних коштів. Фонд прагне працювати на усіх рівнях, від загальнонаціональних проектів до адресної допомоги людям, постраждалим від епідемії СНІДу. Фонд також регулярно надає допомогу дитячим будинкам, в яких перебувають ВІЛ-позитивні діти, і медичним установам.
Крім того, з 2004 року в результаті реалізації програми Глобального фонду "Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні" втричі вдалося скоротити темпи росту цього захворювання.
Подивись!

Метою Всесвітнього дня боротьби проти СНІДу є підвищення глобальної обізнаності про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією. Цього дня партнерам з державного і приватного сектора надається найбільш реальна можливість сприяти прогресу в профілактиці та лікуванні ВІЛ/СНІДу, а також догляді за хворими людьми в країнах з високою поширеністю цієї хвороби і у всьому світі.
Тут можна взнати більше!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Загальна кількість переглядів