пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

      19 лютого на планеті відзначається Всесвітній День захисту всіх морських ссавців.

 Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Святкується з 1986р., коли, після 200-річного винищення китів, Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел і на торгівлю китовим м'ясом.
     Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції із захисту китів та інших морських ссавців. В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних водах.
       Раніше в Чорному морі жив тюлень-чернець, і в останній раз його бачили 15 років тому. У Чорному та Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки і азовки. Вага найбільших – афалін – досягає 300 кг, а “маленькі” азовки не бувають більше 100 кг. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також до Міжнародного Червоного списку.
  Дельфіни (лат. Delphinidae) - родина ссавців з ряду китоподібних, підряду зубастих китів (Odontoceti). Голова відносно невелика, часто з загостреною мордою; тіло витягнуте; є спинний плавець. Дуже рухливі та спритні, ненажерливі хижаки, що живуть в основному суспільно; водяться у всіх морях, піднімаються навіть високо в річки. Харчуються головним чином рибою, молюсками, ракоподібними; іноді нападають і на своїх родичів. Відрізняються також допитливістю і традиційно гарним ставленням до людини.

      Хочете більше взнати про дельфінів? Будь ласка!


Дельфіни - мудрі мешканці морів.
Цікаве про дельфінів.
Матеріал з Вікіпедії. 


   Учні 8-х класів колегіуму запрошуються до участі в конкурсі презентацій "Дельфіни - унікальні морські тварини. Збережімо їх!"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Загальна кількість переглядів